Haberler

Türkiye Oyuncu Cenneti

Türkiye’deki sanat ortamını yıllarca oyunculuk yaptığı İngiltere ile kıyaslayan Haluk Bilginer, ‘İşsiz oyuncu yok. Ülkemiz tam bir oyuncu cenneti’ dedi.
1980 – 1993 yılları arasında İngiltere’de oyunculuk yapan Haluk Bilginer, bu ülkenin sanat ortamındaki tecrübelerini Türkiye ile kıyasladı. Sanatçı, Türkiye’de oyuncu olmanın da oyunculuğu sürdürmenin de çok kolay olduğunu söyledi.
KARIN TOKLUĞUNA YILLARCA ÇALIŞTIM
Kenan Işık’ın atv’de yayınlanan ‘Dünya Bir Oyun Sahnesi’ programına konuk olan sanatçının İngiltere’de hálá gösterilen 250 bölümlük East Enders adlı diziden görüntülerin de sunulduğu programda Londra’da tutunabilmek için çektiği sıkıntıları, karın tokluğuna yıllarca çalıştığı işleri de anlattı. İngiltere’de çok fazla oyuncu bulunduğunu anlatan Bilginer, ‘İngiltere’de aktörlerin yüzde 20’si çalışır, yüzde 80’i işsizdir. Burası oyuncu cenneti. İşsiz oyuncu yok Türkiye’de’ diye konuştu.
iKi KELiMEDE BENİ SiLDiLER
İngİltere’de sanatçı olarak iş bulabilmenin zorluğuna dikkat çeken Bilginer, ilginç bir anısını anlattı: Gazete ilanıyla seçmeye gittim. Yüzlerce kişinin arasındayım. Damdaki Kemancı’yı söyleyecektim. İki kelime söyledim ki ‘Teşekkürler bir sonraki gelsin’ dediler.
STAR – MAGAZİN

Bir yorum da siz yazabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.