Haberler

HABERLER

Oyunculuk.Org ÖĞRENCİSİNDEN GUİNNESS REKORU…

TGRT, Show, Kanal 24′te başarılı işlere imza atan spiker, oyunculuğa geri dönüyor.
Yıllardır başarılı televizyon programları hazırlayıp sunan deneyimli sunucu Yeliz Pulat çocukluğundan tanıştığı tiyatro sahnelerine geri dönüyor. Yeliz Pulat rol alacağı ilk oyun olan ‘Alo! Komşumuzu Öldürdük’ ile tiyatro sahnelerine yeniden adım atmaya hazırlanıyor.
Kanal 24’te yayınlanan Barkot programının yapımcısı ve sunucusu Yeliz Pulat, İstanbul Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde, 23 Mayıs 2009, Cumartesi günü, saat 20.30’da ilk sahnelenecek olan ‘Alo!Komşumuzu Öldürdük’ oyunu ile kariyerinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.
Yeliz Pulat Tiyatro sahnesi ile Türk Tiyatrosu’nun üstatlarından ve Şan Tiyatrosu’nun kurucusu Avni Dilligil’in öğrencilerinden olan babası Ahmet Hikmet Pulat sayesinde tanıştı. Türkiye’ye Simbad adıyla illüzyon sanatını sevdiren babası Ahmet Hikmet Pulat’ın turnelerine katılan Yeliz Pulat’ın çocukluğu bu sayede sahnelerde geçti. Başarılı sunucu daha sonra 16 yaşında Ankara’nın en eski tiyatrosu olan Çan tiyatrosunda çeşitli çocuk oyunlarında oynamaya başladı.
Profesyonel televizyon kariyerine Kanal 6’da başlayan Yeliz Pulat, TGRT ve Show TV’de başarılı programlara imza attı. 2003 yılında hazırladığı Keşif programı, Kültür Bakanlığı tarafından yılın en iyi belgeseli seçilirken Yeliz Pulat’ta yılın en iyi belgesel yapımcısı ve sunucusu seçildi. Son olarak 2008 yılında Kanal 24’e kendi markası olan Barkot programı ile transfer olan Yeliz Pulat, program yapımcılığı ve sunuculuğunun yanı sıra tiyatro eğitimine de devam etti.
Guinness Rekorlar kitabına girmek üzere hazırladığı 24 saatlik tiyatro oyunu deneyimi ile pekiştirdiği oyunculuğunu yakın dönemde Oyunculuk.Org’de Cevdet Arıcılar, Ali İpin, Altan Erkekli gibi Türk tiyatrosu’nun çok değerli isimlerinden eğitim alarak daha profesyonel bir seviyeye taşıdı.
Yeliz Pulat şimdi de İstanbul Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde, 23 Mayıs 2009, Cumartesi günü, saat 20.30’da ilk sahnelenecek olan ‘Alo!Komşumuzu Öldürdük’ oyunu ile yeniden tiyatro sahnelerine dönmeye hazırlanıyor.

Bir yorum da siz yazabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.